Лікарні Полтави забезпечили киснем для апаратів штучної вентиляції легень

Боротьба з коронавірусом потребує негайного оснащення медичних закладів профільним сучасним обладнанням. Саме воно в розпал пандемії може врятувати життя сотням полтавців різного віку. Члени «Рідного міста», розуміючи складність ситуації, продовжують забезпечувати лікарні вартісною апаратурою за власні кошти

Олександр Кудацький фахово підходить  до забезпечення лікарень сучасною апаратурою.
 
Кріоциліндри не тільки встановлені, а й захищені.
 

Нещодавно Олександр Удовіченко разом із членом своєї команди — керівником По-лтавського заводу медичного скла Олександром Кудацьким — передали міським лікарняним закладам обладнання в загальній сумі майже 1,5 мільйона гривень. Наразі ж провели установку й підключення кріоциліндрів. 

— Усі розуміють, що для важких випадків пневмонії, викликаної коронавірусом, потрібні апарати штучної вентиляції легень, — зазначає Олександр Кудацький. — Це справді так, але самі собою вони діяти не зможуть. Потрібен кисень, яким насичуватиметься організм хворого, причому в достатній кількості і з безперервним поповненням об’ємів. Із цим у полтавських лікарнях були проблеми ще більші, ніж із самою апаратурою, що за найнесприятливішого розгортання подій ставило б під загрозу життя полтавців. Наприклад, чи вистачило б 5-й лікарні тих трьох балонів, які вона мала? Однозначно ні, бо в екстремальних ситуаціях тільки за добу мали б спорожняти по сорок—п’ятдесят! Не дай Бог, звичайно, але будьмо реалістами. Тому ми й передали медичним закладам 6 кріоциліндрів — вони зручні у використанні й суттєво покращать процес реанімації хворих із запаленням легень.

Один циліндр в еквіваленті дорівнює 22-м звичайним балонам. Кисень у кріоциліндрах знаходиться в рідкому стані, тому там діють спеціальні випаровувачі, які рідину перетворюють на газ і подають у систему. Це робить процес лікування безпечнішим і ефективнішим.

Перехід від балонів до кріоциліндрів має ще одну перевагу. Маса балона становить 80—90 кілограмів (самого ж газу — усього 6 кілограмів). Тому раніше їхня заправка перетворювалася на довгу й важку справу. Балони потрібно було завантажити, довезти до місця заправки, вивантажити, власне, наповнити киснем, ще раз завантажити, відвезти до лікарні й вивантажити знову. За добу довелося б перетягати по 20 тонн! В умовах екстреної ситуації та дефіциту часу така невиправдана трудомісткість ставить під питання саму процедуру лікування.

Тепер цього робити вже не треба. На кріоциліндри не витрачатимуть дорогоцінного часу, пального й людських зусиль тоді, коли кожна хвилина може бути на вагу золота. Працівники Полтавського заводу медичного скла встановили циліндри на вулиці, щоб до них був максимально зручний доступ. Вони готові самі приїжджати та швидко заправляти їх безпосередньо на місці, забезпечуючи таким чином безперервність процесу лікування.

Наразі всі кріоциліндри встановлені й готові до роботи: 

у 5-й міській клінічній лікарні — їх 2, у 3-й лікарні — 1, в обласній інфекційній лікарні — 2. Ще один знаходиться в резерві. Для належного зберігання всіх кріоциліндрів знову ж таки за свій рахунок зробили спеціальні закриті ящики.

Команда «Рідне місто» продовжує за власні кошти системно поповнювати матеріальні ресурси лікарняних закладів Полтави. Вже найближчим часом вона придбає ще 5 кріоциліндрів із киснем.

Лідер команди Олександр Удовіченко вважає:

— Лікарні повинні бути забезпечені всім необхідним, адже зараз йдеться про реальну загрозу людським життям. Спроби окремих діячів відсидітися в такій ситуації вважаю неприпустимими. Наш принцип — говорити справами — наразі актуальний, як ніколи. Переконаний, що саме так і лише так можна подолати біду, яка прийшла до Полтави.

Денис КОМПАНІЄЦЬ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 5 | Коментарів: 0


Додати новий коментар