Мобільна мийка сміттєвих баків під час пандемії працює з подвійним навантаженням

Минулої осені в Полтаві вперше почала діяти автомийка контейнерів для сміття, придбана з ініціативи команди Олександра Удовіченка «Рідне місто». Наразі ж її робота набула особливого значення, адже контейнери для сміття є додатковою зоною ризику у зв’язку з масовим поширенням коронавірусу

Тепер у Полтаві баки миють особливо ретельно.
 

Останні 10 років із настанням теплої пори сміттєві баки регулярно ставали джерелом антисанітарії та неприємного запаху. Комунальники возили їх для миття на базу КАТП-1628, витрачаючи зайвий час і пальне. Відбувалося це у кращому разі раз на рік. 

— Зрозуміло, що такий не-ефективний, «дідівський» підхід у масштабах міста проблеми аж ніяк не розв’язував, — зазначає член «Рідного міста» — заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. — Тому ми вивчили міжнародний досвід і придбали сучасну автомийку, яких в Україні одиниці. Минулої осені автомобіль добре себе зарекомендував, зокрема зекономивши бюджетні кошти на пальному, і нині успішно продовжує виконувати покладені на нього обов’язки. Увесь процес автоматизовано, на миття одного контейнера витрачається приблизно 5 хвилин. За один день авто встигає помити 35—40 сміттєвих баків.

Головна особливість автомобіля в тому, що він миє та дезінфікує баки безпосередньо на місці. Підйомним механізмом контейнер завантажують в авто. Там його обробляють водою під великим тиском, 

дезінфікують знезаражувальним розчином та миють повторно. Після цього контейнер ставлять на місце. Таким чином сміттєві контейнери Полтави митимуть та дезінфікуватимуть в 4—5 разів частіше, що набуває особливої актуальності під час пандемії коронавірусу! Брудної води на місці не виливають, вона накопичується у спеціальних резервуарах, які потім спускають на зливній станції «Полтававодоканалу». 

Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає: 

— Жителі не повинні більше страждати від антисанітарії, яка панувала в Полтаві роками. Особливо зараз, у період пандемії коронавірусу, коли буквально на кожному кроці людина ризикує інфікуватися. Для розв’язання цих проблем ми застосовуємо інновації: системно купуємо й активно використовуємо сучасну техніку. Вона не тільки наводить у місті лад, убезпечує жителів від інфекції, а й дає змогу значно економити бюджетні кошти. 

Денис КОМПАНІЄЦЬ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 7 | Коментарів: 0


Додати новий коментар