Полтавська дизайнерка, засновниця творчого культурно-освітнього центру «Атрландія» Ірина Григорова дарує багаторазові захисні маски ручної роботи, прикрашені вишивкою хрестиком, жінкам, котрі змушені працювати під час карантину: поліцейським, медикам тощо. Майстриня розповідає, що першу таку маску пошила для своєї доньки — майора поліції, кандидата юридичних наук Людмили Мазур, котра працює в столичному карному розшуку.
— Людмила — це моя гордість, — ділиться Ірина Григорова. — Попри те, що нас розділяють 300 кілометрів, ми турбуємося одна про одну. Тож, коли під час телефонної розмови Люда поскаржилася, що, працюючи під час карантину, не має ніяких засобів індивідуального захисту, материнське серце підказало мені, що потрібно діяти. Спершу почала думати, де взяти захисні маски. Коли ж з’ясувалося, що їх ніде немає, от тоді й виникла ідея виготовити їх власноруч.
Довелося дістати зі сховку швейну машинку, якій уже 25 років. До речі, навіть удома Ірина Григорова виготовляє засоби індивідуального захисту в масці й рукавицях, тобто цей процес повністю відповідає вимогам МОЗ. Аби врятувати від пригніченого настрою й поганих думок своїх знайомих, діяльна пані Ірина, котра й сама, як ви вже зрозуміли, навіть під час карантину не може сидіти без діла, усім дала роботу. Найперше звернулася до своєї помічниці-кравчині, і та зробила викройку захисної маски саме на жіночий тип обличчя, щоб вона була зручною, щільно прилягала з усіх боків. А тоді зателефонувала ще й вишивальницям.
— Бачте, мені прийшла в голову думка, що ми можемо зробити не просто маску, а маску з «родзинкою». Адже навіть у такий непростий час жінки, виконуючи свої службові обов’язки, хочуть мати гарний вигляд. А що може бути цікавішим за вишивку? Перше гроно калини вишила на масці сама, — розповідає дизайнерка.
Перша захисна маска була пошита й вишита, як уже зазначалося, для доньки Ірини Григорової. А тоді довелося створювати їх і для колег Людмили Мазур, бо вона заявила, що не може володіти засобом індивідуального захисту, в той час як інші жінки в карному розшуку їх не мають. Відтак 5 масок, виготовлених першої ж доби, були відправлені до Києва. Там вони настільки сподобалися, що їхнім походженням зацікавилися навіть у «главку» й міністерстві.
— Виготовивши першу маску, я сфотографувалася з нею й виставила знімок на своїй сторінці у «Фейсбуці», водночас написавши «пост» про те, що дарую дизайнерські засоби індивідуального захисту жінкам-поліцейським, — продовжує розповідь пані Ірина. — Після цього мала такий шквал телефонних дзвінків, на який узагалі не очікувала. Бо поряд із поліцейськими існує іще така категорія людей, як медики, які також на передньому краї боротьби з коронавірусом. А ще ж є й мої друзі, знайомі, які теж не мають засобів індивідуального захисту. Не хочу звинувачувати нашу державу, бо звикла завжди розраховувати лише на власні сили. Можливо, тому вважаю: кожен на своєму місці має зробити все, аби ми якомога легше пережили цей скрутний період. Таким чином, я не відмовляла всім, хто до мене звертався. Проте вже через пару днів змушена була виставити у «Фейсбуці» «пост» про те, що більше не приймаю замовлень на виготовлення захисної маски, бо просто не в змозі була навіть відповісти на всі телефонні дзвінки.
Поки що Ірина Григорова хоче виконати наявні замовлення. Задля цього власну квартиру перетворила на майстерню. Разом з іншими майстринями вже виготовила майже дві сотні зручних дизайнерських захисних масок: для поліцейських — чорного кольору, для медиків — білого. Минулої п’ятниці передала їх співробітницям Управління патрульної поліції в Полтавській області. А напередодні засоби індивідуального захисту від дизайнера з великим серцем отримали працівниці Головного управління Національної поліції в області. Інші маски іще чекають на своїх власниць.
— Оскільки маю магазин товарів для художньої творчості та хобі, у мене в запасі є великі рулони льону. Відтак маска стовідсотково натуральна, складається з чотирьох шарів тканини, у ній легко дихається. Її можна випрати й пропрасувати, а також доповнити додатковим засобом захисту, — рекомендує дизайнерка й зізнається: — Мені подобається створювати ці маски — у такий спосіб підтримую свій статус, оскільки торік була номінована в Полтаві як «Дизайнер року». І повірте, вони створені з великою любов’ю й чистими помислами. Не менше задоволення одержую, даруючи їх. Як бачите, ми намагаємося використовувати у вишивці рослини-символи України: калину, дуб, вербу, барвінок, чорнобривці тощо. І я вам скажу, тримаючи ці маски в руках, люди радіють кожному візерунку на них, кожній квіточці.
Більше того, пані Ірина переконана: символ України — то такий сильний захист, що жоден вірус із ним нам не страшний. Щоправда, сама дизайнерка поки що такої гарної захисної маски собі не може дозволити, оскільки дуже вже багатьом охочим потрібно їх роздати.
Ганна ЯРОШЕНКО
«Вечірня Полтава»
Фото автора
Додати новий коментар
Qibbpd
4.11 2022 - 5:41
Посилання
buy rocaltrol 0.25 mg <a href