Наявності коронавірусної інфекції у двох госпіталізованих із підозрою на неї не підтверджено

Директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації  Віктор Лисак і очільниця департаменту охорони здоров'я  та соціального розвитку міськвиконкому Вікторія Лоза під час брифінгу.
 

Про це повідомив на брифінгу у приміщенні департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації його очільник Віктор Лисак. Обоє госпіталізованих  — молоді люди, яким трохи за 30, — перебували за межами нашої держави, де зафіксовані спалахи коронавірусної інфекції, після чого вже вдома в них підвищилася температура тіла. Обоє звернулися до служби екстреної медичної допомоги. У підсумку їм поставили діагноз: ГРВІ з підозрою на коронавірусну інфекцію. Один із пацієнтів був госпіталізований до інфекційного відділення лікарні інтенсивного лікування в місті Кременчуці, а другого — помістили до ізолятора Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні. Уражень легень в обох молодих людей не виявлено. Уже в понеділок стало відомо, що в обох випадках підозра на наявність коронавірусної інфекції лабораторно не підтверджена. Як стверджують медики, нині стан обох пацієнтів задовільний.

— Після того, як нещодавно ми провели в місті навчання, багато хто почав панікувати, у соцмережі вже написали, що ми госпіталізували Бог знає скількох заражених. Тому я просив би донести до людей інформацію, що відповідає дійсності. Повірте, ми нічого не приховуємо й готові постійно інформувати про епідситуацію в області, — запевнив журналістів Віктор Лисак.

За словами очільника департаменту охорони здоров’я, цими днями він спілкувався з головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком стосовно того, щоб пришвидшити поставку на Полтавщину не лише швидкісних тест-систем, які дають можливість виявити новий для нас штам вірусу через якихось 40 хвилин, а й тестів для ПРЦ-аналізів у лабораторії. Нині вони вже є у Кременчуці, у Полтаві ж мають з’явитися щонайпізніше цієї середи. Загалом область отримає їх близько 5 тисяч, а найперше ними забезпечать інфекційні стаціонари та бригади екстреної медичної допомоги.

— Зрозуміло, що кількість людей, котрі, аби зайвий раз перестрахуватися, захочуть обстежитися на наявність COVID-19, зростатиме. Хоч без необхідності цього робити не варто, бо це супроводжується значними витратами і є неефективним використанням коштів, — зазначив Віктор Лисак. — Ми дали вказівку, щоб сімейна медицина працювала в посиленому режимі — навіть у вихідні. Передусім у зоні пильної уваги мають бути люди, котрі прибули із-за кордону. Ми говоримо про це сімейним лікарям, які знають своїх пацієнтів. І якщо такі є, ми просили б їх бути дуже відповідальними. Найліпше провести 14—20 днів удома в самоізоляції — це один із важливих заходів щодо недопущення поширення нового виду інфекції. Особливе застереження стосовно людей, які мають хронічні недуги (наприклад, цукровий діабет, ожиріння, патології імунної системи, захворювання органів шлунково-кишкового тракту тощо), бо, згідно зі статистичними даними, саме вони найперше потрапляють у зону ризику.

А от одразу ж викликати бригаду екстреної медичної допомоги при незначній підозрі на наявність коронавірусної інфекції в департаменті охорони здоров’я не радять, наголошуючи, що це не транспортна бригада, вона має надавати медичну допомогу. 

— Я просив би, щоб люди ставилися до цього відповідально, аби медпрацівники мали змогу доїхати до того пацієнта, який справді потребує нагальної допомоги, — акцентував Віктор Лисак. — У кожного є свій сімейний лікар, а в декларації чітко вказані контакти. Тому потрібно звертатися до сімейного лікаря. Також є телефон «гарячої лінії»: (050) 505-29-59. Ми посилюємо й контактний центр служби екстреної медичної допомоги людьми, котрі могли б за необхідності проконсультувати.

Поки що, за словами чиновника, особливих причин для занепокоєння, паніки немає. Втім, полтавські медики готові до будь-якого розвитку подій. 

— Відпрацьовуються орієнтовні схеми розміщення обсерваційних відділень — це завдання органів виконавчої влади, місцевого самоврядування. Наразі все це узгоджується, — поділився Віктор Лисак. — Міністр охорони здоров’я України поставив завдання зменшити планову госпіталізацію і провести перепрофілювання медичних закладів неінфекційного профілю в режим роботи інфекційних стаціонарів. Тож я просив би пацієнтів, які збиралися на планову операцію, поставитися до цього з розумінням і трохи почекати.  Уже зараз за спалаху нового виду інфекції  можемо розгорнути близько тисячі ліжок, боксованих — майже 300. І їхня кількість зростатиме. Працюємо з Українською медичною стоматологічною  академією стосовно залучення за необхідності фахівців кафедр, займаємося й питанням підготовки волонтерів. Особлива увага — щодо засобів індивідуального захисту медперсоналу. Проаналізували, скільки апаратів штучної вентиляції легень є в нашому розпорядженні. Маємо їх у цілому по області 308, але зрозуміло, що їх потрібно поповнити. 

Окрім усього, як повідомила керівниця департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку виконкому Полтавської міської ради Вікторія Лоза, у Полтаві створені мобільні бригади, які нині в тестовому режимі здійснюють термометричний контроль на вокзалах міста. 

Зокрема у вихідні вони виміряли температуру тіла у 3 тисяч приїжджих з інших областей. Стосовно дезінфекції місць масового скупчення людей, то, за словами Вікторії Лози, надані рекомендації щодо проведення профілактичних заходів із недопущення випадків поширення COVID-19 при наданні транспортних послуг. Чиновниця запевнила, що в комунальному громадському транспорті їх дотримуються. А щодо приватного, то тут, на її думку, має пильнувати й громадськість.

Як уберегтися від агресивного штаму вірусу? Найперше, за словами Віктора Лисака, потрібно дотримуватися карантину, уникати прямих контактів із хворими людьми, вести здоровий спосіб життя, а також дотримуватися простих речей: ретельно й частіше, ніж зазвичай мити руки з милом, провітрювати помешкання, протирати підлогу. Власників підприємств, роботодавців чиновник просить за можливості перевести своїх працівників на дистанційну роботу. Адже краще докласти зусиль, аби попередити захворювання, аніж боротися з ним. Сьогодні, наголосив Віктор Лисак, усе в наших руках.

Надалі, як повідомили в обласному департаменті охорони здоров’я, такі брифінги проводитимуться в режимі «онлайн».

Ганна ЯРОШЕНКО

«Вечірня Полтава»

Фото автора

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 9 | Коментарів: 0


Додати новий коментар