Незвичайні діти, для яких футбол більше, ніж спорт

Тренуймося разом!
 
Так, я можу!
 
Андрій Бардін під час тренування з дітьми.
 

Інклюзивні тренування за проектами фондів  «Parimatch Foundation» і «Shakhtar Social» для дітей впроваджені у 4 містах України: Харкові, Києві, Полтаві та Львові.

1 березня Полтавська загальноосвітня школа І—ІІІ ступенів № 5 стала осередком дитячих футбольних мрій. Гравці та тренери основного складу футбольного клубу «Шахтар», перебуваючи у м. Полтаві, перед матчем провели відкрите тренування з юними спортсменами інклюзивної групи.   Тож до спортивного залу школи в очікуванні своїх кумирів на чергове тренування прийшли діти з особливими потребами, які майже півроку займаються футболом завдяки соціальним проектам «Так, я можу» і «Давай, грай!», розпочатими фондами «Parimatch Foundation» і «Shakhtar Social».

— Впроваджуючи цей проект, ми розуміємо, що футбол для дітей з особливими потребами — це більше процес соціалізації, аніж спорт. Тож метою проекту є надання таким дітям та їхнім батькам емоційної підтримки та впевненості в тому, що, незважаючи на свій стан, вони можуть рухатися вперед та чогось досягати в своєму житті. Сподіваюся, що наш спільний із фондом «Shakhtar Social» проект допоможе змінити ставлення українського суспільства до людей з особливими потребами, — прокоментувала президент міжнародного благодійного фонду «Parimatch Foundation» Катерина Білоруська.

Під час тренування спортивний зал школи майорів клубними кольорами ФК «Шахтар», бо для занять цієї інклюзивної групи клуб надав професійну екіпіровку футболістів, професійний спортивний інвентар, м’ячі й атрибутику. Тож, тренуючись у таких умовах, діти дійсно вважають себе причетними до улюбленої команди. 

Вчитель із фізичної культури Андрій Бардін, який також є офіційним тренером цієї інклюзивної групи, розпочав  заняття зі жвавої руханки та повторювання елементів гри з м’ячем. Батьки та гості цього тренувального дійства із захопленням спостерігали, як такі особливі у своєму розвитку діти старанно перекочують футбольний м’яч між конусами, зупиняють його, повертаючи до кола.

Саме під час заняття до зали зайшли футболісти та тренери ФК «Шахтар», які щиро привітали кожного юного спортсмена та розпочали відкрите тренування зі справжнього футболу. Діти активно виконували команди тренерів, жваво рухалися, із захопленням передавали футболістам пас та вдало забивали гол в імпровізовані ворота. Це стало ще одним наочним підтвердженням благодійної мети соціальних проектів «Так, я можу» і «Давай, грай!».

— Наш проект за підтримки фонду «Parimatch Foundation» має за мету розвивати дитячий масовий футбол, відкривати нові футбольні секції та школи для дітей, котрі з якихось причин мають обмеження в тренуванні.  Майданчик у Полтаві, який був створений для розвитку діток з особливими потребами, зараз демонструє, що такі діти, починаючи грати у футбол, краще володіють м’ячем, їхні рухи стають більш скоординованими. Футбольний клуб «Шахтар» і надалі безоплатно надаватиме дітям  інклюзивних груп повне професійне супроводження, майданчики, інвентар, зали в зимовий час та реалізує з ними ще багато дитячих футбольних мрій, — зазначила координатор проекту «Давай, грай» Анастасія Салтавець.

Представники проекту подякували директору Полтавської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів № 5 Тамарі Жазі за те,  що до інклюзивних тренувань як лідери залучені учні старших класів школи. Вони кожної суботи йдуть до спортивної зали та допомагають тренеру займатися із «сонячними» дітьми, як вони тепло називають таких юних спортсменів.

— Тренер навчає нас не здаватися, і ми намагаємося передати таку впевненість цим особливим дітям. Мені подобається, що вони кожного разу намагаються відкрити для себе якийсь новий рух, радіють, коли вдало забивають гол. Зараз я і мої друзі розуміємо, що вони такі, як і ми, лише трохи незвичайні діти, і їх не можна ображати. Я вважаю, що колись у житті при зустрічі з такими дітьми вже знатиму як із ними спілкуватися та навчити їх чогось корисного, — відверто розповіла добровільний помічник тренера Настя Заєць, учениця 5-В класу цієї школи.

Яскравими подарунками від ФК «Шахтар», фотосесією з улюбленою командою та представниками фондів «Parimatch Foundation» і «Shakhtar Social» закінчилося відкрите тренування з футболу для дітей інклюзивної групи у м. Полтаві. Та в подальшому спілкуванні батьків, тренерів і гостей ще більше було наголошено на важливості цього соціального проекту, який змінює ставлення суспільства до таких дітей.

— Тож соціально-відповідаль-ний бізнес, громадські організації і держава мають зробити все, щоб ці дітки почувалися повноцінними членами нашого суспільства, — зауважив директор зі зв'язків із громадськістю ТОВ «Парі-Матч» Вадим Місюра.

Лариса ГРОМОВА

«Вечірня Полтава»

Фото зі сторінки «Shakhtar Social Foundation» у «Фейсбуці»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 6 | Коментарів: 0


Додати новий коментар