Новорічні ялинки почали подрібнювати на місці

Цього святкового сезону ялинок біля баків значно поменшало. Команда Олександра Удовіченка «Рідне місто» застосувала новий підхід до їхньої утилізації

Розумний підхід до утилізації новорічних ялинок розв’язує одразу декілька проблем.
 

Новорічні свята вже закінчилися, але ялинки багато полтавців звикли викидати не відразу: за старою традицією, розібрати — не значить винести. Тому навіть у лютому колишні зелені красуні періодично можна буде побачити на кожному контейнерному майданчику, та й не тільки там. 

За класифікацією КАТП-1628 вони належать до великогабаритних відходів, які підлягають утилізації. Раніше їх вивозили на сміттєзвалище, однак цей метод був далеким від оптимального. За ялинками доводилося робити додаткові рейси, даремно витрачаючи пальне, привезені на полігон дерева значно збільшували його розміри, а у жарку пору року були однією з причин виникнення пожеж.

Щоб цього уникнути, член «Рідного міста» — заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко — ініціював застосування нового підходу. Комунальники почали подрібнювати ялинки спеціальними машинами, частину — одразу на місцях, частину — на нещодавно відкритих деревоподрібнювальних станціях по місту.

— Новина, звичайно, досить буденна, рядова, я б сказав, проте добре демонструє системність роботи нашої команди, — зауважує Олексій Чепурко. — Ми, як ви пам’ятаєте, ще рік тому поставили собі завдання — усіма можливими способами розвантажити сміттєзвалище. Один із них — зупинити потік деревини, яка традиційно займала чимало місця. Відтепер вона туди просто не доїжджає, це стосується як аварійних дерев, так і новорічних ялинок — усі вони переробляються ще в місті.

Варто додати, що деревоподрібнювачі спеціально придбані в межах здійснюваного «Рідним містом» оновлення комунальної техніки. Вони непогано зарекомендували себе в роботі. А отримана деревна маса використовується для потреб комунальних підприємств (удобрення комунальних теплиць чи опалення приміщень КП). 

Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко наголошує:

— Якщо старий підхід проблеми не розв’язує, то навіщо продовжувати його використовувати? Саме над впровадженням таких, на перший погляд, непомітних змін і мають працювати комунальники. Один раз подумав головою — і сміттєзвалище розвантажено, бюджетні кошти на пальному зекономлені, а в місті — більше порядку.

Денис КОМПАНІЄЦЬ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 7 | Коментарів: 0


Додати новий коментар