2 лютого в Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулася чергова сімейна неділя. Протягом майже двох годин 17 дітей та 15 дорослих набували досвіду родинного спілкування з мистецтвом у музейному просторі.
Тему чергової сімейної неділі організатори запропонували відгадати, переглянувши цікаві «мультики» у залі дитячої творчості імені Саші Путрі. І дорослі, і малеча були одностайні: йтиметься про художників! Вікторія Гуржій, Іван Герцунь та Назар Майструк — наукові співробітники музею, художники за фахом — у формі інсценування розповіли присутнім доступною мовою про те, як давні художники за багато років до нашого часу малювали фарбами. Отримуючи їх від природи, вони намагалися надати фарбам більше яскравості та стійкості. Кожен художник мав свій секрет їхнього виготовлення, який зберігав у великій таємниці. Але з часом люди довідалися про давні історії виникнення різних фарб. А ще присутні дізналися про інструменти, якими користуються професіонали, і про фарби рослинного походження. Демонстрація пензликів, шпателів, вичавлених соків із буряка, моркви, селери, інших овочів, фруктів і квітів та їхнє використання викликали жвавий інтерес в учасників сімейної неділі. Після цікавої розповіді діти спільно з дорослими за малюванням, створюючи власні роботи, удосконалювали мистецький досвід. Молодші побачили, що мистецтво — не лише те, що виставлене в музеї, а й можливість висловитися для кожного з допомогою рук, ідей і простих інструментів.
Після майстер-класу учасники сімейної неділі попрямували до музейної експозиції. Зручно влаштувавшись біля полотен все-світньо відомої художниці Катерини Білокур, присутні дізналися про цікаві факти з її життя та творчості: як вона власноруч робила пензлики з вишневих гілочок, до яких прив’язувала котячий пух або куряче пір’я (саме завдяки цьому можна було досягати найтонших ліній), як достовірно змальовуючи кожен листочок, пелюсточку, ніколи не зривала квітів: вважала їх живими істотами, називала діточками, як могла далеко поїхати, аби намалювати саме ті, які їй до душі. І малювала обов’язково тільки з натури — була твердо переконана: якщо квітку зірвати, вона втратить душу і на полотні теж буде мертвою.
На завершення охочим запропонували пройти сімейний «квест». Ідея проста: є тема, команда-сім’я отримує аркуш з інструкціями і завданнями, віднаходить ключі та крок за кроком знайомиться з роботами в музеї. Завдяки «квесту» батьки можуть тісніше поспілкуватися з дітьми. Завдання не потребують спеціальних знань у галузі мистецтва, ідеться про увагу, спостережливість, візуальний аналіз.
І музейники, й учасники сімейної неділі вкотре переконалися: родинне відвідування музею провокує активне спілкування, залишає приємні спогади про щасливо проведений спільний час у пам’яті дорослих і дітей!
Марина ПОПКОВА
Додати новий коментар