Олександр Шамота: «Безкоштовні сніданки в школах — не забаганка, а умова збереження здоров’я дітей»

 
 

Піца, пиріжки та тістечка — таким, на думку учнів молодших класів Полтавської гімназії № 17, має бути ідеальний шкільний сніданок. Із 20 січня, тобто починаючи з другого семестру цього навчального року, полтавські школярі з 1-го по 4 клас харчуються безкоштовно. Коштом міського бюджету харчуються і діти пільгових категорій. І хоча не всім це нововведення припало до душі, лікарі зазначають, що збалансоване гаряче харчування молодшим школярам просто необхідне. 

Завідувач виробництва По-лтавської гімназії № 17 Лариса Чеглікова зауважує: порція має відповідати затвердженій нормі калорійності харчування та харчовій цінності. За її словами, меню в школі двотижневе, завірене у Держпродспоживслужбі. Якість шкільного харчування контролює спеціальна комісія, до якої входять представник батьківської громадськості, лікар або медсестра, заступник директора. Утім, за словами директорки школи Лариси Голтвяниці, уся відповідальність за якість страв однаково лягає на керівника закладу. 

На останній сесії Полтавської міської ради депутати внесли зміни до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтави на 2019—2020 роки. Одним із важливих моментів було й забезпечення одноразовими гарячими сніданками учнів 1—4 класів та учнів пільгових категорій 5—11 класів закладів загальної середньої освіти усіх типів комунальної форми власності.

— Ми обіцяли повернути до шкіл безкоштовне харчування. І це не просто чиясь забаганка — це необхідність, яка дає змогу зберегти здоров’я дітей. Як показує практика, діти неохоче беруть сніданки із дому, а, маючи гроші, купують зовсім не здорову їжу, необхідну для підростаючого організму і мозку, — зауважує Олександр Шамота. — Тому важливо забезпечити дітей раціональним харчуванням, де будуть і вітаміни, і мікроелементи, і необхідна клітковина. 

Також Олександр Шамота додав: зі скаргами на якість харчування ніхто з батьків не звертався. У бюджеті, говорить лідер полтавських соціал-демократів, передбачено кошти на лабораторні дослідження та аналіз шкільного харчування, аби вчасно реагувати на скарги батьків. Відтак, каже, у разі таких звернень будуть створені спеціальні комісії та проведені перевірки.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 9 | Коментарів: 0


Додати новий коментар