Візит до Полтави відомого українського журналіста, публіциста, історика Вахтанга Кіпіані організували ГО «Полтавське історичне товариство» та
ГО «Нова Полтава» спільно з Північно-східним міжрегіональним відділом Українського інституту національної пам’яті (УІНП).
Автор книги зустрівся з полтавцями у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського. Організували цю презентацію соціокультурний відділ бібліотеки та регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.
Також пан Вахтанг відвідав полтавські телеканали. А після участі у вечірньому радіоефірі спілкування продовжилося в офісі ГО «Нова Полтава». Модератором презентації професор ПНПУ імені В. Г. Короленка, один із очільників ГО «Полтавське історичне товариство» Юрій Волошин. У книжці зібрані архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних і друзів, невідомі факти із життя, ув’язнення та загибелі Стуса, які досі охороняли під грифом «секретно». Автор віддав належне людям, які зацікавилися долею Стуса. Це були українські дисиденти, котрі знали поета особисто, а дехто з них сидів з ним у таборі, наприклад, Василь Овсієнко. Теми, на яких зосередився Вахтанг, обросли міфами. Цінність книги «Справа Василя Стуса» полягає у неупередженому висвітленні фактів поетової біографії. Розглядаючи ту чи іншу версію подій, Кіпіані насамперед шукає їхнє документальне підтвердження. Книга читається легко й цікаво, попри те, що понад дві третини її становлять матеріали судового процесу: заяви, протоколи, постанови. Вона дає розуміння того, як взагалі було можливо засудити людину за вірші українською мовою та чому одних за це кидали за грати на десять років, а інші могли залишатися генералами у літературі. За словами Вахтанга Кіпіані, ми занадто мало знаємо про цей судовий процес: «Чому ми не знаємо імен слідчих у справі Стуса? Ми не цікавимося ними, бо вони менш відомі, ніж Віктор Медведчук. А це неправильно, бо інакше ми не зрозуміємо системи радянського правосуддя».
Нагадаємо, наприкінці серпня народний депутат України і колишній адвокат закатованого поета Віктор Медведчук подав до суду на автора книги Вахтанга Кіпіані. Через суд він збирався «захистити свою честь, гідність та ділову репутацію», а також хотів «заборонити розповсюдження (продаж) у будь-якій формі і на будь-якій території» примірників цієї книги. Таку реакцію викликала одна стаття під назвою «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса». Автор зізнався: не очікував, що це призведе до судового позову, гадав лише, що стаття додасть «перчинки» публіцистичній книзі. «Прекрасний день у Полтаві мав чудове завершення в компанії 90 небайдужих, які прийшли послухати про Василя Стуса. Це місто, до якого хочеться повертатися», — поділився враженнями від перебування у Полтаві Вахтанг Кіпіані на своїй сторінці у «Фейсбуці».
Додати новий коментар