Після понад два місяці ідей, обговорень, правок та аналізу 4 листопада робоча група розглянула фінальну версію проекту концепції «Poltava Smart City» та затвердила її.
У досить швидкому темпі, усього за чотири засідання, концепцію інформаційної екосистеми «Poltava Smart City» сформували та затвердили. Під час завершальної зустрічі обговорили як загальні візійні положення документа, так і конкретні сервіси у трьох версіях. А загалом це 20 різноманітних функцій.
Отже, до версії 1.0 увійдуть такі сервіси: «Кабінет полтавця», «Карта проблем міста», «Транспорт GPS», «Новини та події», «Е-черга в дитсадок», «Електронні петиції», «Опитування», «Довідник туриста», «Сповіщення», «Звернення до влади». Першу версію планують тестувати вже на початку 2020 року. Версія 2.0 поповниться розділами: «Медична картка», «Освіта», «Щоденник учня», «Безпечне місто», «Бюджет участі», «Електронні закупівлі». У версії 3.0 з’являться нові сервіси: «Розрахунковий центр», «Е-адміністративні послуги», «Електронний квиток», «Вакансії міста».
Підтримали концепцію із незначними доповненнями одноголосно всі присутні члени робочої групи. Зокрема у тексті документа створять окремий розділ «Е-демократія», в якому розмістять петиції, бюджет участі, опитування, звернення й інші сервіси, що раніше знаходилися в інших розділах. А пункт, який стосується управління «швидкої допомоги», із концепції приберуть.
«Затверджена концепція — лише перший крок до цифрової трансформації міста, інтеграції розумних технологій і рішень. Концепція дає відповідь на декілька основних запитань: що таке «Poltava Smart City», якою ми її бачимо та в якому векторі необхідно рухатися для її побудови? Для формування концепції робоча група вивчала досвід інших країн та «smart»-міст України, розглядала експертні висновки, адаптовувала сервіси під потреби, можливості Полтави. У достатньо стислі терміни команда формувала документ, враховуючи всі пропозиції та ідеї членів робочої групи. Далі розпочинається активна фаза», — наголосив виконавчий директор Інституту аналітики та адвокації Юрій Ромашко.
Попереду чекає робота із депутатським корпусом, створення технічного завдання для розробки першої версії, масштабна комунікаційна робота з усіма зацікавленими групами: містянами, представниками бізнесу та влади.
Додати новий коментар