ЖКГ Полтави вчора й сьогодні: системністю долати хаос

Команда Олександра Удовіченка «Рідне місто» розв’язує проблеми житлово-комунального господарства, що накопичувалися роками

Методично освітлюємо «темні плями» Полтави.
 

У Полтаві існують місця, які на багато років ніби випали з поля зору комунальників. Туди важко доїхати громадським транспортом, до них немає нормального дорожнього покриття, а вночі там темно, хоч в око стрель. Це показове свідчення хаотичності в роботі комунальних служб, які останнім часом працювали не продумано, а за принципом «випадкової генерації чисел».
Жителі таких «темних зон» опинилися в зачарованому колі, з якого немає виходу. Їхні звернення з проханням долучитися до лона цивілізації постійно отримували автоматичні відмови за універсальною формулою: «виконати вказані вами роботи неможливо з технічних причин». Цей підхід змінює команда Олександра Удовіченка. Хаосу комунальники тепер протиставляють системність і відповідальність, прагнення знайти вихід, а не відмітати саму можливість позитивних змін з порога.
Неодноразово зверталися до чиновників і мешканці кількох будинків на вулиці Героїв Сталінграда № 8-а, 10, 14. За підрахунками представника «Рідного міста» — начальника КП «Міськсвітло» Романа Кикотя, з цього мікрорайону надійшли аж 18 прохань його освітлити, бо багато років тому комунальники примудрилися цю територію оминути. Навколо горять ліхтарі, а там жителі постійно скаржилися на темряву, в якій у безпеці не почувалися ні дорослі, ні діти. Тим паче, що поруч знаходяться ясла-садок «Малятко», а неподалік і школа, до яких регулярно ходять вихованці та учні.
— Передусім ми розібралися з причиною, яку чиновники вказували у відписках, тобто технічною неможливістю, — зазначає Роман Кикоть. — Взяли схеми розташування підземних мереж, виїхали на місце. Так, ними ця територія переповнена: тут є і телефонні, й електричні кабелі, і тепломережі. Але прокласти нашу нову лінію було цілком можливо, якщо, по-перше, захотіти, а по-друге, витратити трохи часу й зусиль, щоб знайти вільний квадрат і копати вручну.
Так і зробили. Після найважчої частини справа пішла вже звично: проклали кабелі, до наявних опор додали 5 консольних (металічних) — їх, до речі, зварили своїми силами, економлячи кошти бюджету. Тепер світло є і біля згаданих будинків, і на вході до «Малятка». Темна зона в мікрорайоні зникла — хаосу стало трохи менше. Системна робота триває.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
— У Полтаві не повинно бути мікрорайонів, вулиць чи будинків першого й другого сорту. Для цього комунальники мають відкинути безсистемність попереднього підходу й працювати обдумано, реалізовуючи ті конкретні зміни, яких від них чекають.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Переглядів: 9 | Коментарів: 0


Додати новий коментар