Полтавою курсує «екобус»

Спеціальний автомобіль на системній основі збирає в жителів небезпечні відходи

«Екобус» чекає на жителів Половків.
 

Використані батарейки, ртутні термометри та люмінесцентні лампи становлять загрозу як для навколишнього середовища, так і для людей. Щороку зі сміттям в українську землю потрапляють близько 260 тонн сполук марганцю, півтонни ртуті і чверть тонни кадмію. Частина цієї «хімії» розноситься водами, тому від її згубного впливу не застрахований практично ніхто.
Проблема посилюється ще й тим, що утилізація небезпечних відходів в нашій державі перебуває на відверто жалюгідному рівні. Донедавна так було і в Полтаві, де нею ніхто не займався. Ситуація змінилася лише тоді, коли за її вирішення взялася команда Олександра Удовіченка.
— Ми вивчили міжнародний досвід із цього питання і знайшли оптимальний шлях утилізації небезпечних відходів, — говорить представник команди «Рідне місто», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. — У межах придбання техніки для комунальних підприємств ми купили так званий «екобус» на базі автомобіля «Сітроєн Джампер». Його робота — частина стратегії нашої команди щодо розвантаження сміттєзвалиша.
Як він працює? «Екобус» щодня, крім вихідних, зранку виїздить за спеціально передбаченим маршрутом. Наразі, на тестовому етапі, графік його роботи — з 8.00 до 16.45 (із перервою  від 12.00  до 13.00). «Екобус» стає в максимально зручному для жителів окремого мікрорайону місці, відтак  полтавці можуть приносити до нього небезпечні відходи, які потім утилізують на спеціалізованих підприємствах.
Як показали перші два тижні роботи, «екобус» себе цілком виправдовує. За цей короткий проміжок часу зібрано 1 970 люмінесцентних ламп, 52 градусники та 820 кг використаних батарейок.
Маршрут та графік роботи «екобуса» змінюватиметься відповідно до побажань жителів. Наразі до кінця жовтня маршрут має такий вигляд:
16.10 — ринок «Станіславський» (вул. Станіславського, 14/2, Огнівка);
17.10 — ТЦ «Паровоз»
(вул. Євгена Коновальця, 2, Сади-2);
18.10 — магазин «АТБ-маркет» (вул. Героїв Сталінграда, 30, Сади-1);
21.10 — ТРЦ «Мир» (проспект Миру, 30-а, Левада);
22.10 — Південний вокзал;
23.10 — кінцева зупинка с. Дублянщина;
24.10 — кінцева зупинка с. Вакуленці;
25.10 — кінцева зупинка с. Климівка;
28.10 — стадіон «Локомотив» (вул. Анатолія Кукоби);
29.10 — Хрестовоздвиженський жіночий монастир (вул. Паїсія Величковського, 2-а);
30.10 — магазин «АТБ-маркет» (вул. Чураївни, 2-б, Левада);
31.10 — кінцева зупинка с. Крутий Берег.
Із подальшим графіком руху «екобуса» полтавці зможуть ознайомитися на офіційному сайті КАТП-1628 (https://katp.pl.ua/), його сторінці в «Фейсбуці» (https://www.facebook.com/KATP1628). До мешканців житлових будинків ці відомості має довести ЖЕО № 2. Розмістять рекламу й у комунальному транспорті.
Лідер команди «Рідне місто» Олександр Удовіченко вважає:
— Здоров’ю полтавців не повинно ніщо загрожувати. Тому проблему збирання й утилізації небезпечних відходів розв’язуємо централізовано та сучасними методами.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Переглядів: 21 | Коментарів: 0


Додати новий коментар