Яскравого осіннього дня, 12 жовтня, на центральній алеї Полтавського міського парку «Перемога» було людно. Окрім звичних для вихідних дітей із батьками на майданчику, кількасот полтавців прийшли прикрасити улюблене місце відпочинку яскравими хризантемами.
«Чим пахне осінь, як не хризантемами? Яскраві, класні, невибагливі квіти придатні для паркового використання. Не очікували, що настільки потужним буде фідбек від полтавців. Це можливість показати свою любов до міста. Люди по-іншому ставляться до того, що створили своїми руками», — розповіла заступниця директора парку «Перемога» Катерина Бабич.
Участь у посадці квітів взяли студенти 3-го курсу Полтавського аграрно-економічного коледжу Полтавської аграрної академії. Це група, яка навчається за спеціальністю «Садове та паркове господарство». Спочатку хризантеми розсортували за кольорами й висотою. На клумбі розмітили площу дерев’яними кілками. За цими мітками й розмістили квіти певних кольорів.
Фахівець із садового й паркового господарства Алла Цебро керує студентами Полтавського аграрно-економічного коледжу. «Засадження клумби — це одноразова акція. Ці хризантеми не передбачені для постійного вирощування. Це такий продукт ринку для прикрашання на короткий термін. Навесні їх пересадять у маточники. Наступного року, навіть якщо добре перезимують, вони не дадуть такої компактної форми. Щоб створити такий кущик, його кожного року треба формувати з маточної рослини. Квіти перезимують у парку, а навесні їх розвезуть по ділянках, де можна сформувати такі клумби. Це має бути ділянка з постійним зволоженням. Зараз без поливу виростити гарні квіти в Полтаві неможливо, а кожна крапля води коштує нам дуже дорого», — розповіла завідувачка відділення «Садово-паркове господарство» аграрного коледжу Алла Цебро.
Керує роботами професійний ландшафтний дизайнер Ольга Іващенко. Її запросила до співпраці давня знайома — Катерина Бабич. Картина того, як будуть розміщені квіти, складалася в дизайнерки у процесі роботи. Усе тому, що до останнього моменту не було зрозуміло, скільки і які саме квіти привезуть по-
лтавці. «Спочатку ми розставили квіти в горшках на клумбі, щоб скласти загальну картинку. Потім поступово пересаджуємо хризантеми у грунт. Композицію дороблять у понеділок», — пояснила Ольга Іващенко.
Навколо багато людей спостерігають за процесом та фотографуються. Непоодинокі запитання, чи продають ці квіти. Виявляється, немало відвідувачів прийшли до парку на фестиваль хризантем, бо думали, що це буде осінній ярмарок-продаж.
До хризантемового флешмобу долучилися учні шкіл, а також громадські організації. Одна з них — ГО «Рівновага», яка опікується дітьми з аутизмом. Її
підопічні разом із батьками прийшли висаджувати шість подарованих кущів.
Квіти в пам’ять про померлу дружину й маму принесли Дмитро Кішко разом із донькою Аліною. «Моя дружина й мама Аліни — Оксана Кішко — два роки боролася з онкологією. Померла минулого року. У храмі навпроти парку ми вінчалися. Для нашої родини це буде місце пам’яті», — розповів чоловік.
Біля деяких квітів розставлені таблички з іменами дарувальників. До квіткового флешмобу долучилися понад 150 людей, які придбали та подарували місту понад 200 кущів хризантем. За тиждень у парку встановлять стелу з іменами всіх, хто приніс квіти для клумби. Поки що невідомо, зимуватимуть квіти на клумбі чи їх викопають після перших заморозків.
«На зиму хризантеми укриємо агроволокном. Або, за рекомендацією експертів, можемо викопати — у нас є де їх зберігати. Це гарний момент, щоб започаткувати в Полтаві свята квітів. Полтава — зелене місто, і нам потрібно це підтримувати», — вважає Катерина Бабич.
Щоб свіжовисаджених квітів не викопали, як це було колись із трояндами в цьому ж парку, клумбу охоронятимуть. Цей обов’язок поклали на штатну охорону парку. Наступного року обіцяють додати в парку «Перемога» квітів. До оформлення клумб та вибору квітів обіцяють долучити містян на громадських обговореннях.
Фото автора
Додати новий коментар