Львівські видавці презентували в Полтаві свій науково-популярний журнал. Свого часу розпочали з проекту, а згодом доросли до друку. На презентацію завітали головний редактор «глянцю» Віталій Ляска, співзасновник журналу Іван Спринь та доктор історичних наук, професор — полтавець Юрій Волошин.
Проект стартував іще в 2013 році. Тоді амбітні та не досить досвідчені молоді люди хотіли зберегти свідчення про видатних осіб та визначні місця. Розпочали свою мандрівку з блокнотами та диктофонами. Без професійної освіти, але з великим бажанням.
— Приїжджали в село й представлялися дослідниками. Запитували: а хто у вас, мовляв, найстарший у селі? Або: хто у вас ветеран Червоної Армії чи УПА. Нам показували когось, і ми йшли до нього, — розповів головний редактор журналу «Локальна історія» Віталій Ляска.
«Локальна історія» — перший і єдиний глянцевий історичний журнал в Україні. Він став продовженням однойменного проекту, започаткованого
2013 року у Львові. Автори видання стверджують: у журналі є баланс між академічною історією та історією публічною. Історія може й має бути цікавою.
— Не всі історики розуміють, як цю історію подати. Як знайти формат подачі та аудиторію. А головне — як комунікувати із суспільством. Іще одним важливим аспектом є доля майбутнього й нашої історії. Людина в історії має відчувати емоції та співпричетність, — переконаний Віталій Ляска.
Паралельно із журналом функціонує й сайт, де можна знайти інтерв’ю з істориками, оригінальні фото та нариси. На сторінках журналу — не лише історія Галичини. Кожен номер містить матеріали щодо історії різних регіонів України. Вересневий — присвятили Полтавщині. З історією краю знайомить Юрій Волошин.
Додати новий коментар