Депутати Полтавської міськради «перекинули» 28 мільйонів гривень із лагодження покрівель на ремонт доріг

 

У п’ятницю, 4 жовтня, на сесії Полтавської міської ради депутати проголосували за внесення змін до «Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2019 рік», повідомляє «Зміст». Своїм рішенням депутати «перекинули» 28 мільйонів гривень із ремонту житлового фонду на ремонт доріг і тротуарів. Таким чином зменшено асигнування на:

— капремонт покрівель — у сумі 17 млн. грн.;

— капремонт трубопроводів — у сумі 6 млн. грн.;

— капремонт сходових кліток  — у сумі 5 млн. грн.

Кошти направляють на:

— капітальний ремонт доріг— 16 млн. грн.;

— поточний ремонт доріг — 

12 млн. грн.;

— поточний ремонт тротуарів та внутрішньоквартальних проїздів — 2,5 млн. грн.

Також депутати виділили гроші на комунальні підприємства:

КП «Міськсвітло»:

— на утримання електромереж зовнішнього освітлення міста — 

850 тис. грн.;

— на встановлення світлофорних об’єктів — 850 тис. грн.;

— на освітлення пішохідних переходів — 300 тис. грн.;

КП «Спецкомбінат ритуальних послуг»:

— на придбання туалетів для встановлення на міських кладовищах —199 тис. грн.;

КП «Декоративні культури»:

— на обслуговування фонтанів — 180 тис. грн.

Зменшено фінансування: на 

капремонт контейнерних майданчиків — на 2 млн. грн. і комунальне підприємство КАТП-1628 — на 

4 млн. грн. Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко наголосив, що депутати мають визначитися з пріоритетами: ремонтувати житловий фонд або дороги і тротуари, чи парки і сквери.

Показовою є ситуація з аварійною покрівлею 83-річного житлового будинку по вулиці Петра Юрченка, 21/9. Мешканці прохають владу допомогти з фінансуванням вартісного ремонту (близько 14 млн. грн.), 

нагадуючи, що раніше будівля була включена до відповідного списку. Зі свого боку Олексій Чепурко неодноразово пояснював, що, згідно із законом про приватизацію, мешканці багатоквартирних будинків є співвласниками покрівель, сходових кліток тощо. На переконання посадовця, міська влада не повинна ремонтувати приватну власність полтавців, адже за такою логікою на допомогу з бюджету можуть претендувати й мешканці приватного сектору.

Чепурко впевнений: попередня влада популістичними рішеннями привчила полтавців чекати на допомогу з бюджету, а не самоорганізовуватися. Він рекомендує мешканцям житлових будинків створювати ОСББ. Як успішний приклад наводить об’єднання по вулиці Маршала Бірюзова, 96. Об’єднавшись і створивши юридичну особу, мешканці мають змогу претендувати на вигідні кредити. Очевидно, наразі міська влада розставила пріоритети й ремонтуватиме дороги та тротуари. Щонайменше, поки не зміниться формат коаліції.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 3 | Коментарів: 0


Додати новий коментар