Костя Щербина підкорив Говерлу через п’ять місяців після пересадки серця

Костя на шляху до вершини.
 
Туристи, які підкорили найвищу гору України.
 
Учасники походу разом із представником Національного реєстру рекордів України.
 

Історія хлопчика Кості Щербини із села Вовчик, що на Лубенщині, якому в Індії пересадили донорське серце («Вечірня Полтава» писала про це в № 38 від 18.09.2019 року), мабуть, не залишила нікого байдужим, адже всім хочеться вірити у дива і безхмарне майбутнє. У попередній публікації йшлося про звикання Кості до нового серця.  Але, на щастя, його сердечко вже готове і до серйозних випробувань.

 27 вересня нинішнього року Всеукраїнська платформа донорства організувала сходження на гору Говерла для людей із пересадженими органами. Насамперед вони ставили за мету продемонструвати суспільству, що трансплантація для людини — це шанс на повноцінне життя, за-явити про важливість порятунку смертельно хворих людей з допомогою трансплантації органів. Взяти участь у цій акції запросили і нашого Костю. Він, як і 25 пацієнтів із пересадженими органами здійснив спробу підйому на найвищу гору України. Так як Костя у Карпатах був уперше, то могутні вершини відразу підкорили серце хлопчика. 

Для повної безпеки разом з особливими туристами на гору піднімалися 6 лікарів, серед яких були трансплантологи, а також ті, хто веде пацієнтів до та після трансплантації, адже вони стали людьми, підтримка яких важлива для тих українців, які пережили ці випробування. Не відставали від групи «ДСНСівці»  з рятувальним спорядженням та ношами, дві бригади «швидкої допомоги» з переносним дифібрилятором та кисневим балоном, які вперше в Україні були підняті на висоту 2 061 метр. 

Цей шлях був непростим як для наймолодшого учасника сходження, якому виповнилося 3 роки і 8 місяців, так і для найстаршого, який перетнув вікову позначку в 50 років. Та хіба вік має значення, коли впевнено підкорюєш чергову вершину у своєму житті! Для когось це тільки початок, а хтось поповнить список своїх досягнень ще одним.

Здавалося, що вони йдуть цілу вічність, адже шлях  тривав упродовж цілих 8 годин. Та загальна атмосфера і командний дух не давали нікому змоги опустити руки, і їхні старання були виправданими. Учасники походу встановили рекорд з наймасовішого сходження на найвищу точку України людьми, які живуть із донорськими органами, його зафіксували представники Національного реєстру рекордів.

...Костя був надзвичайно втомлений, але дуже щасливий, поруч із ним була мама, а також такі ж врятовані завдяки пересадженим органам українці, лікарі, яких боготворять пацієнти, і сині-сині гори, такі ж сильні й горді, як він сам. Хай здоров’я, віра і надія буде з вами завжди. 

Дарина ТКАЧУК

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 46 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Umskev.

purchase rocaltrol generic <a href="https://rocaltrtn.com/">order rocaltrol 0.25 mg generic</a> order calcitriol 0.25 mg pill