21 вересня у колишньому приміщенні Полтавського губернського земства, де зараз розміщується краєзнавчий музей, близько півсотні танцюристів із різних міст України влаштували історичний бал.
«Ми — майже півсотні учасників шкіл старовинного танцю з По-лтави, Києва, Харкова, Дніпра, Одеси — зорганізувалися через соцмережі, щоб у переддень Дня Полтави, який відзначається 23 вересня, провести історичний бал у колишньому будинку Полтавського губернського земства. Зелено-білі кольори дрес-коду символізують кольори полтавського прапора», — розповіла організаторка заходу Олена Деркаченко.
Бал відтворював епоху кінця XVIII — початку XIX століття. Тому на панянках, окрім розкішних суконь, були довгі рукавички й натуральні перли. Дехто зізнавався, що одяг спеціально шив на замовлення, аксесуари ж брав напрокат. А чоловіки-танцюристи були одягнені в мундири, що відповідало стилю того часу.
Вони почали з полонезу й танцювали вальс, польку, котильон, також українські і навіть полтавські народні танці. Однак, за давніми традиціями вищого світу, кавалер не міг запросити на танець одну і ту саму партнерку понад два рази, бо це вважалося непристойним. А якщо вже запрошував тричі, то це символізувало заявку на заручини.
«Коли надягаєш історичний костюм, ти не просто зображуєш людину тієї епохи, ти і рухаєшся інакше, і манери інші з’являються, і навіть інше мислення», — висловилася одна з учасниць балу Дарина Клименок.
«Родзинкою» балу стала розповідь про історію та вихованок Полтавського інституту шляхетних дівчат, що був заснований у 1818 році. Присутні могли помилуватися граціозними танцями й відчути атмо-сферу старовинного балу.
Ганна ВОЛКОВА
Фото із сайту 0532.ua
Додати новий коментар