Олександр Мамай про розвиток фізичної культури і спорту в місті

Олександр Мамай.
 

Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту — День фізичної культури і спорту. Із цього приводу ми вирішили поспілкуватися з екс-мером Полтави Олександром Мамаєм, який є активним прихильником здорового способу життя.

— Олександре Федоровичу, скажіть, будь ласка, яку роль відіграє сьогодні спорт у суспільстві?

— Фізична культура і спорт є невід`ємною частиною сучасного  життя, соціального розвитку суспільства, важливим чинником зміцнення здоров`я. Заняття спортом гартує не лише тіло, а й дух людини. Тому наше спільне завдання — залучати до спортивних залів, на майданчики якнайбільше дітей, молоді, їхніх батьків.

— Як ви вважаєте, чи впливає спортивний досвід тренерів на результат навчання вихованців і чи може Полтава пишатися спортивними досягненнями спортсменів та їхніх тренерів?

— Скільки б ми не говорили про великі спортивні досягнення, про золоті медалі й інші нагороди, але все це неможливо без спортивного досвіду, великої душі, відданості справі наших тренерів. Хочу зазначити, що полтавські тренери є одними із кращих. У 2018 році Олександр Хижняк, тренер комунального закладу «ПДЮСШ № 4», отримав найвищу державну нагороду — звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України». Він підготував кращого боксера 2017 року — Олександра Хижняка, заслуженого майстра спорту України з боксу. Слава полтавського боксу і досі на вустах світової спортивної спільноти.

   Під керівництвом таких професіоналів, як Юрій Щербак, Сергій Чепіжний, Ірина Озірна (легка атлетика), Владислав Бугаєвський, Анатолій Німіщенко, Тетяна Тонченко (баскетбол), Олександр Горський, Олександр Нестеровський (гандбол), Сергій Ходирєв (футбол), Олег Камерілов, Тетяна Кострома, Сергій Кічасов (веслування на байдарках і каное), Ірина Мороз, Анастасія Котляренко (волейбол), Юрій Шавиро, Микола Богодистий (тхеквондо), Олександр Кречетов, Ірина Кукальова (плавання), Людмила Дроцька (хокей на траві) та інших молоді спортивні таланти стають членами національних збірних команд України з  різних видів спорту, є бажаними в командах Вищої ліги, підписують контракти з професійними командами, отримують пропозиції від інших держав світу.

— Які ще фактори впливають на результати у спорті?

— Звичайно, для розвитку спорту, для досягнення певних результатів одного бажання тренера і спортсмена замало. Без сучасної матеріально-технічної бази, сучасного спортивного оснащення, фінансування в повному обсязі, видатків на тренування на високі досягнення сподіватися не варто. Тому, коли перебував на посаді міського голови, усі 8 років сфера фізичної культури і спорту була для мене однією з пріоритетних. Тільки 2018 року на неї було виділено понад 52 мільйони гривень. Ми завершили реконструкцію нової сучасної спортивної бази для боксу, оснастили її  сучасним інвентарем.  У спортивних школах провели капітальні ремонти приміщень, замінили вікна на металопластикові,  придбали спортивний інвентар. Усе це  свідчить про те, що спорт у Полтаві мав підтримку й розвивався. Хочу ще раз наголосити, що без підтримки, без  капіталовкладень у спорт виховати й виростити спортсмена на вольових зусиллях тренера неможливо.

— Крім спортивних шкіл, де ще юні спортсмени можуть тренуватися і відпочивати?

— Не можу не згадати нашого спортивного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Олімпійські надії». На сього-дні це один із кращих спортивних таборів Полтавської області. Я впевнений, що він може конкурувати з іншими закладами оздоровлення та відпочинку. Відтепер табір працює в чотири зміни. А це значить, що за літо в ньому оздоровлюються близько 

800 дітей-спортсменів. Тобто кожна третя талановита дитина, яка займається в обраному виді спорту, відпочиває та оздоровлюється в прекрасних умовах. А досягли ми цього завдяки створенню сучасної матеріально-технічної бази табору. На це було виділено близько трьох мільйонів гривень, наголошую, тільки в 2018 році.

— Чого б ви хотіли побажати напередодні свята нашим тренерам, спортсменам?

— Насамперед вітаю всю по-лтавську команду спортсменів та тренерів, сильну та злагоджену, як один-єдиний механізм. Саме завдяки їхній роботі — активному пропагуванню спорту та фізичної культури в нашому місті — збільшується кількість дітей, які займаються спортом. На сьогодні це понад 8 тисяч юних спортивних талантів, що в десятки разів більше, якщо порівнювати з минулими роками. Я чітко знаю, що за кращими результатами спортсменів стоять виснажливі тренування, а поряд із великими спортивними досягненнями — копітка щоденна праця тренера.

Тож, шановні спортсмени, тренери, працівники галузі фізичної культури і спорту, учителі фізичного виховання загальноосвітніх закладів, ПТУ, ВНЗ усіх рівнів акредитації, ветерани спорту, прийміть найщиріші побажання здоров`я, щастя, благополуччя, успіхів в усіх починаннях. Спортивного вам довголіття і нових яскравих перемог! Нехай щастить усім, хто присвятив своє життя спорту, наслідує кращі традиції українського народу заради щасливого майбутнього.

Андрій ПЕТРОВ

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 2 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Cghqmi.

order calcitriol 0.25 mg <a href="https://rocaltrtn.com/">order rocaltrol 0.25 mg pills</a> buy calcitriol 0.25mg generic