У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового. Премія заснована два роки тому Полтавською облрадою для відзначення письменників за вагомі творчі здобутки, громадян — за активну громадянську позицію і присуджується до дня народження нашого земляка, письменника Феодосія Рогового — 27 серпня.
На урочистості завітали члени журі премії, представники творчої інтелігенції міста. Лауреатів привітали директорка ПОУНБ імені І. П. Котляревського Тетяна Зеленська та голова постійної комісії облради з питань освіти, науки та культури, проректор із наукової роботи ПНПУ імені В. Г. Короленка Сергій Шевчук.
У номінації «Сучасна проза» відзначили члена Національної спілки письменників, філолога, доцента кафедри англійської та німецької філології Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Тетяну Луньову за книгу «Те, що можна написати тільки аквареллю».
У номінації «Громадська діяльність» премію розділили. Однією з лауреатів стала заслужений журналіст України, поетеса, член правління обласної організації ВУТ «Просвіта» Ганна Антипович (Дениско) за книгу «Про що гомонить Соборний майдан» та багаторічну громадську діяльність, спрямовану на утвердження в суспільстві ідеалів свободи, незалежності, правди і справедливості. Також у цій номінації диплом лауреата отримав уродженець села Козубівка Хорольського району, студент ІІІ курсу Тернопільського національного медичного університету Едуард Крутько «за вагомий внесок у збереження історії рідного краю, активну популяризацію краєзнавчої роботи серед молоді та успішну реалізацію соціально значущих ініціатив на місцевому рівні» (Едуард — засновник етнографічного музею «Древо» та фестивалю «Під дідовими липами»).
Грамотами обласної ради нагородили краєзнавця, директора духовно-культурного центру Свято-Успенського кафедрального собору, мецената Сергія Козлова та літератора, журналіста, голову спілки літераторів «Славутич» міста Кременчука Федора Чужу.
Ганна Антипович поділилася своїми спогадами про Феодосія Рогового, інтерв’ю з яким, датоване 1990-м роком, вміщене у книзі, що здобула нагороду. Із письменником вона познайомилася, коли приїхала на початку 1970-х працювати на Полтавщину. Феодосій Роговий вів тоді літературну студію в газеті «Комсомолець Полтавщини». Після кожного засідання його кликали до Корпусного парку «хлопці з газетою в руці» (скручена газета — то був своєрідний розпізнавальний знак) і розпитували, чи не звучали там антирадянські висловлювання, хто туди приходив.
«Ще вони люто воювали з його мовою — обком комсомолу, КДБ. Весь час були нагінки на «Комсомолець Полтавщини», що в матеріалах, зокрема нарисах Феодосія Рогового застаріла, архаїчна лексика. А це було справжнє, живе, нештамповане слово», — згадує Ганна Антипович.
Лауреатка зізналася, що частину премії витратила на допомогу фронту, а на решту збирається допомогти волонтерці, котра опікується підібраними на вулиці безпритульними тваринами та птахами.
Додати новий коментар
Uddrvm
5.11 2022 - 1:43
Посилання
buy rocaltrol 0.25mg online