Про початок вистав у театрі ляльок відтепер сповіщатиме казковий годинник

Принцеса на горошині (Юлія Науменко) на фоні казкового годинника.
 
Ніко Лапунов на святі відкриття казкового годинника.
 

15 травня малеча з батьками вишукувалася в чергу біля входу до Полтавського академічного обласного театру ляльок. І це не дивно, адже діти поспішали на відкриття казкового годинника авторства Ніко Лапунова. Проте, окрім годинника, стільки нового було в театрі ляльок, що в дітей просто очі розбігалися… Облаштована фотозона у фойє 2-го поверху жодної хвилини не пустувала. Балкон, перетворений на містечко тварин — героїв народних українських казок, просто зачарував школяриків. Кожну дитину зустрічали герої казок — Тітонька Казка, Тітонька Бузина та Принцеса на горошині з твору Ганса Крістіана Андерсена. Усі троє спілкувалися з дітьми і пригощали їх цукерками. 

Актриса Валентина Лисюк (Тітонька Казка) розповіла, що їхні костюми створені за ескізами головного режисера театру Ніко Лапунова. «Ми намагаємося зробити все, щоб дитина як найповніше відчула чарівний світ казки!» — поділилася пані Валентина. «У нас трьох одна місія — бути дитячими психологами. Адже театр ляльок нині — центр дитячої психології, бо основне завдання казки — повчати, виховувати», — додала заслужена артистка України Алла Вітрюк, котра грала Тітоньку Бузину. Наймолодша учасниця жіночого казкового тріо Юлія Науменко, котра стала Принцесою на горошині, відверто зізналася, що вперше одягла сукню принцеси. Здійснилася заповітна мрія її дитинства.

Усі троє взяли участь у святі відкриття годинника на башті казкового замку. Та якого замку… Височенний — аж до стелі — замок готувався до свята. На верхівці його прогулювалися Король та Королева, Принц і Принцеса, навколо літали рожеві коні. Усі мешканці, якими стали ляльки з виставки «Майстри лялькових справ», очікували на відкриття. 35 авторів-лялькарів з усієї Полтавщини представили свій творчий доробок. Традиційно найбільше тут представлено ляльок-мотанок. Фундатором цього напрямку народного мистецтва на Полтавщині стала наша знаменита землячка Наталка Свиридюк, яка першою в Україні створила бібліографічний покажчик матеріалів про цю ляльку. Представлені на ляльковій виставці і роботи Світлани Антонової та Алли Тимошенко.  Оригінальні твори з кукурудзяного листя демонструють Ксенія Власенко, Лариса Тихонова, Валентина Ялосовецька та інші. Належно оцінили глядачі й колекційні ляльки з глини, пап’є-маше та натуральних тканин майстрині з Чутового Вікторії Балясної. Її роботи складають гідну конкуренцію композиції режисера, художника й сценариста Ніко Лапунова, де відтворено історичний крій за книгою іспанського кравця ХVІ століття Хуана де Альсега.

На цьому святі відбулося й нагородження переможців конкурсу «Юний дизайнер та юний конструктор». Їхні імена оголосила директор Полтавського академічного обласного театру ляльок Тетяна Вітряк. Насті Проскурі та Софії Ставицькій герої казок вручили подарунки — набори для творчості.

Аж ось нарешті почав бити казковий годинник, і увага всіх була прикута до нього. На радощах Король і Королева, Принц і Принцеса розпочали танок. Звучить музика, відбувається казкове світлове шоу на башті. Тричі пробив казковий годинник, замінивши боєм дзвінки, що запрошують глядачів до зали. Відтепер так буде завжди. 

Того дня глядачів запросили відразу до двох зал. У малій показали виставу «Лисиця і ведмідь» за мотивами народної казки, а у великій — виставу «Сюрприз». 

Коли я виходила з великої зали, то почула, як мама говорила своїй дитині:

— Синку, запам’ятай ім’я режисера театру — Ніко Лапунов, адже без нього не було б казкового годинника й цього свята.

Оксана КРАВЧЕНКО

Фото Владислава МОГИЛАТА

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 6 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Uzwipz.

brand calcitriol 0.25 mg <a href="https://rocaltrtn.com/">order calcitriol 0.25 mg generic</a> buy rocaltrol 0.25 mg online cheap