Оновлена музична спілка має великі амбіції та творчі плани

Герман Юрченко.
 

Ми вже звикли до періодичних діалогів з народним артистом України, головою Полтавського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки Германом Юрченком. От і тепер, перш ніж опублікувати анонсоване в минулому номері «Вечірньої Полтави» його звернення до полтавців, ми попросили Германа Юрійовича розповісти більш детально про те, що являє собою музична спілка, які цілі й завдання ставить перед собою, в яких умовах працює та які творчі сили має.

— Національна Всеукраїнська музична спілка — незалежне творче об’єднання професійних діячів музичного мистецтва, до якого входять усі наші заслужені, народні артисти, відомі діячі культури — своєрідні «апостоли добра», «прораби духа», як їх часто називає преса. Завдань і форм діяльності у нас багато — це синтез різноманітної творчості. Усе прописано в статуті спілки. 31 січня в Галереї мистецтв ми усі разом обговорюватимемо еволюційні зміни і плани розвитку нашої організації на 2020 рік. 

Протягом усього періоду існування спілка працювала дуже творчо, попри те, що умови збереження самої організації, особливо в останні 10—12 років були жорсткими. Це пов’язано з невиконанням державою закону «Про творчих працівників і творчі спілки». Почалося усе зі зменшення обсягів фінансування з бюджету, яке з роками взагалі припинилося. Нас залишили напризволяще у ці дуже непрості часи, тож нам самим доводиться сплачувати за тепло, світло, а нині — і за оренду приміщення. Зрозумівши, що ми поступово губимо свій авторитетний прапор і наша місія у разі його втрати (як в армії) може видатися абсурдною й закінчиться усе розформуванням і припиненням діяльності, ми провели збори. Після них іще більше об’єдналися і в 2019 році дуже насичено займалися організаційною роботою. Усе це дало підстави оголосити 2020 рік для себе «епохою відродження» з посиленою творчою діяльністю. Головна мета цього року — зібрати у спільній справі творчі сили та знайти нових соратників.

Актив спілки вирішив, що в умовах приниження класичної музики, коли академічна культура крок за кроком здає позиції, ми як опоненти попсової музики і скудності інтелекту не маємо права на соціальну пасивність. Байдужість недозволена і звичайній людині, а тим паче духовній. Водночас ми розуміємо, що культура взагалі вибіркова, що красиве і якісне не може, на жаль, бути масовим. Нині завдання спілки полягає у збереженні елітної інтелігенції, розширенні аудиторії любителів високого мистецтва. Хочемо звернути увагу влади на те, що «народ, у якого немає класу інтелігенції, не має майбутнього».

Ми вже не говоримо про жахливі прогалини і втрати у вихованні наших людей. Навіть нинішні міністри, не соромлячись, заявляють публічно, що вони «не зовсім розумні», що жодного разу в житті не були в опері, не відвідали жодного концерту симфонічної (на кажу вже про камерну) музики, що не читають книжок… Не може не хвилювати і той факт, що в нашій духовній столиці, якою ми любимо пишатися, зростає армія людей, байдужих до збереження у собі духовно-моральних цінностей. Людей, які не вміють ні бачити, ні чути, хворих на «духовну проказу», як говорить мій друг, надзвичайно талановитий письменник — полтавець Володимир Карпенко, чий епічний роман «Амба» висунуто на здобуття Шевченківської премії 2020 року.

На шляху до того, аби Полтава у рейтингу кращих міст України стала найкращою, культурною, затишною у своїй духовності, першу скрипку повинне зіграти єднання культури й освіти. Маємо безліч незасіяних ділянок на полтавських духовних полях, і вони чекають нашої спільної діяльності. А ми очікуємо, що в цій важливій роботі до нас приєднаються самі полтавці. Найперше треба звернути увагу на дітей, які відлучені від мистецтва. Усе геніальне вже придумане природою. Культура народжується в душі дитини з її появою на світ, а вчені стверджують, що це відбувається ще задовго до появи. Правду говорить народна мудрість: де любов у хаті — там люди багаті. Звичайно, йдеться про духовне багатство. Ми ж додаємо: розумна (культурна) сім’я — розумна (культурна) держава. Пріоритети сім’ї передаються, як ментальність із покоління в покоління. Ось чому, коли бачу на вулицях Полтави, у дворах біля будинків далеко не старі автівки, то кожного разу думаю про власників цих авто та їхніх дітей. І подумки бажаю їм знайти час шанувати Бога, відвідуючи концерти видатних музикантів, для яких 20—30 років тому Полтава була Меккою, показником духовної любові полтавців до музики.

В об’єднанні великою мовою музики ми бачимо осередки нашої спілки — дитячі музичні школи з їхнім девізом: «Що може бути вище на землі за музику?»; із підготовкою дітей до творення добра і краси. Знову хочу нагадати про те, що всі лауреати Нобелівської премії в будь-якій сфері в дитинстві займалися музикою. Усі!

Бачимо у нашому союзі й загальноосвітні школи, колективи багатьох із них уже стали нашими давніми друзями. На концертах фестивалю «Подаруй собі музику», на спеціально підготовлених заходах у минулому році побували понад п’ять тисяч учнів. Не розумію батьків, котрі такі важливі для виховання дітей «Уроки доброти» називають «поборами». Як би я хотів провести подібний урок для батьків оптом. Хоча б у межах нового проекту «Чому так?» громадської організації «Творча молодь Полтавщини».

Заплановані фестивалі мистецтв дають «зелене світло» тисячам талантів, які збагатять культурний фонд міста. Колективна творчість на таких музичних святах стає проявом краси братерства дітей, їхніх батьків, художніх керівників, організаторів, членів журі. А чого вартують майстер-класи на таких заходах?!

Творчі звіти членів спілки у 2020 році (першим цей марафон відкриває 28 лютого у ПД «Листопад» голова нашої ревізійної комісії Дмитро Соколов) з їхніми неповторними мелодіями української душі доводитимуть, що тільки живий творчий розум здатен знайти у житті достойне застосування. 

Надзвичайно важливими залишаються й безпосередньо концерти, такі музично-мистецькі проекти, як уже традиційні «В обіймах музики і танцю», «В діалозі краси і гармонії», де слово, музика, танець ідеально демонструють значущість сучасного концертного життя міста. А які ювілеї ми відзначатимемо нинішнього року?! Йоганна Баха, Людвіга ван Бетховена, Роберта Шумана, Петра Чайковського, Йоганна Штрауса, Ліни Костенко, Марусі Чурай… Які імена! Особливого символізму набувають для нашої оновленої за останні два роки спілки дві пам’ятні дати — 500 років від дня смерті двох геніїв епохи Відродження — Мікеланджело (2019 р.) і Рафаеля (2020 р.). Ці генії пророчо нам сказали: «Всякая жизнь, хорошо прожитая, и есть долгая жизнь».

Мріємо також після ремонту приміщення музичної спілки відкрити дискусійний клуб, де обговорюватимемо різні нюанси нашої діяльності. Назви клубу поки що не маємо, тож принагідно оголошуємо конкурс на кращу назву. Премію переможцю гарантуємо!

І нарешті, аби все заплановане здійснилося, треба бути не тільки духовно та авторитетно сильною, а й заможною організацією. Тому звертаємося до спонсорів, меценатів, усіх полтавців. Благодійна допомога музичному мистецтву як камертону культури повинна бути для кожного з нас своєрідною християнською мі-сією. Чим більше ми віддаємо добра, тим більше нам його повернеться. Нам же залишається виправдати право називатися народними, заслуженими, зберігати свою стратегію, енергію, професійну честь і рухатися тільки вперед! Незважаючи на всі труднощі та негаразди. Сказав же Господь нам: «Підніми камінь!». Тож діятимемо! — поділився Герман Юрченко.

 

Звернення до полтавців

Дорогі полтавці! 

Протягом останніх років наше суспільство, перебуваючи в стані нервозності, агресивності, скудності інтелектуального життя, зіткнулося з тим, що в дітей та молоді все менше розвиваються культурні й естетичні смаки, навіть з’явилося таке поняття, як дитячий «булінг».

Наша музична спілка, яка об’єднує професійних діячів мистецтва, артистів — тих, хто має найвищі відзнаки і звання заслуженого чи народного, не може стояти осторонь від розв’язання проблем. Тому нашим соціальним обов’язком цього року є допомога у збереженні духовно-морального колорита нашого міста, активізація музично-просвітницької діяльності, особливо серед дітей і молоді, повернення традиції багатьох років, коли Полтава була Меккою для видатних майстрів мистецтва, творчих колективів з усього світу.

Але задля того, аби виконати задумані плани, зберегти побутові умови для своєї діяльності, відкрити духовно-культурний центр, охопити загальною пошаною і любов’ю творчих людей Полтави, нам потрібна і ваша допомога, щоб і ви стали частиною наших зусиль. Завжди мистецтво мало потребу у соратниках, однодумцях, надійному захисті тих, для кого музика ставала хобі на все життя, які розуміли, що «хто годує мистецтво, той наповнює власну душу». Допомагаючи нам, ви стаєте добрими адвокатами у захисті мистецтва, у духовній боротьбі за об’єднання краси і гармонії, провідниками любові до культури, на вершині якої вічно стояла музика.

Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до благодійної справи, зробивши свій вагомий внесок від 1 грн. на розрахунковий рахунок: АТ «ОщадБанк» ІШ533146700000-26002300851851, отримувач — Полтавське відділення Фонду культури України, від кого платіж — ПІБ або назва установи, призначення — на підтримку просвітницької діяльності музичної спілки.

Герман ЮРЧЕНКО,

голова обласного відділення НВМС, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 53 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Aqqblh.

buy rocaltrol generic <a href="https://rocaltrtn.com/">rocaltrol usa</a> calcitriol 0.25mg ca