Чимало людей і 1-го, й 25 січня вітали одне одного з Новим роком — роком Щура, дарували одне одному сувеніри із зображенням цього звірка. Але це за китайським календарем! Який ми, слов’яни, маємо стосунок до китайської культури? Ніякого! Ми ж не китайці і не японці!
Тільки на відміну від китайців, які ревно бережуть свої національні традиції, нав’язали їх усьому світу й на сувенірній продукції заробляють сотні мільйонів доларів, ми, на жаль, забули свої слов’янські корені, наших богів: Сварога, Дажбога, Перуна, Велеса, Ладу, Мокошу… Як і наше рідне літочислення.
Утім, останнім часом помітно збільшився «попит» на давньослов’янський календар. А напередодні Нового року все частіше доводилося чути запитання: 2020-й — рік якої тварини «по-нашому»? Так ось, за слов’янським обчисленням літ, 7528-ме літо починається в 2020 році 21 березня, у день весняного рівнодення. Сонце в цей час світитиме прямо на екваторіальну лінію Землі. Це рік Павука, який пряде.
До слова, у слов’янських країнах шириться рух, який виступає за подвійне написання року: 2020/7528-й. Треба й справді пишатися тим, що наше літочислення майже в чотири рази «старше» за те, що від Різдва Христового!
Астрономічний цикл у слов’ян повторюється через 16, а не через 12 років, як у китайців, корейців, японців, монголів та інших азіатських народів. Павуків наші предки дуже поважали. Вважалося, що їх убивати не можна, бо це домовики. Павутина означає вміння налагоджувати зв’язки, зберігати міцні узи — як сімейні, так і ділові.
Зірки в цей період розташовуються так, що народжуються люди з певними рисами характеру. Павук, який пряде, на відміну від попередника — Орла, що ширяє, — це прихильник клану, не одинак. Для людини-павука вкрай важливе оточення: сім’я, група, однодумці.
Вважається, що цього року досягають успіху ті люди, котрі вміють налагоджувати й підтримувати зв’язки. Це стосується не тільки сімейних зв’язків. Ті, хто вміє знаходити однодумців, підпорядковувати ідеї колег, зможуть багато чого досягти. Рік Павука вдалий у бізнесі, зокрема допомагає зміцненню матеріального благополуччя. Він також сприяє налагодженню усіляких зв’язків між країнами — економічних і культурних.
До речі, павуки — це не комахи, а членистоногі тварини. Науковці стверджують, що вони можуть бути корисними, адже знищують комах, зокрема й тих, які поширюють хвороби, наприклад, москітів.
Людмила СТЕЛЬМАХ
(КУЧЕРЕНКО)
Додати новий коментар
Yyidxx
4.11 2022 - 12:39
Посилання
purchase rocaltrol online