«Цієї події археологи чекали понад 50 років»

За словами директора Історико-культурного заповідника «Більськ»  Ігоря Короста, фасад приміщення музею буде дещо іншим, ніж на ескізі.
 

На території Більського городища, що в Котелевському районі, розпочинається будівництво музею та науково-дослідного центру. Про це повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці» директор Історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост. «Приємно, коли справа  всього твого життя розвивається, — зокрема написав він. — Нарешті на теренах  всесвітньо відомої археологічної пам’ятки буде створено належні умови для роботи науковців. На всяк випадок нагадаю, що цієї події археологи чекали понад 50 років. Тож дякуємо всім, хто долучився до реалізації цього проекту, і насамперед — облдержадміністрації та облраді. Більське городище справді унікальне як за масштабністю, так і за інформативністю.  Фасад приміщення, звісно, буде не таким, як представлено на малюнку, та він обов’язково передаватиме унікальність і феноменальність Більського городища». 

Історико-культурний заповідник «Більськ» заснований 2005 року з метою охорони, збереження та дослідження Більського городища — унікальної археологічної пам’ятки доби раннього залізного віку. «От уже 15 років наукова установа терпить незручності, орендуючи приміщення в селищі Котельва, а унікальні знахідки знаходяться у фондах, тобто є недоступними для відвідувачів, — інформує молодший науковий співробітник Історико-культурного заповідника «Більськ» Оксана Дорошенко. — Відтак звістка про будівництво музею й науково-дослідного центру для наших співробітників — добра новина. Музей зводитимуть не на порожньому місці, це буде реконструкція нежитлового приміщення в селі Більськ Котелевського району». 

Як відомо, на будівництво музею й дослідного центру виділено 27 мільйонів гривень. Це кошти обласного бюджету, а також ДФРР.

Цими днями команда суспільно-культурного мультимедійного українознавчого проекту  «Ukraїner» представила 15-хвилинний відеоролик про Більське городище. Здійснивши експедицію до села Більськ, її учасники  дійшли висновку, що згадане городище — парадоксально маловідома як для свого масштабу археологічна пам’ятка. Займаючи площу понад 5 тисяч гектарів, Більське городище є найбільшим поселенням доби раннього залізного віку у Східній Європі і приховує ще багато таємниць описаного давньогрецьким істориком Геродотом  міста Гелон. Грандіозному поселенню лісостепової Скіфії присвячено й один із сюжетів японського наукового фільму «Шлях заліза». 

Ганна ЯРОШЕНКО

Малюнок зі сторінки Історико-культурного заповідника «Більськ» 

у «Фейсбуці»

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 14 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Citczn.

oral rocaltrol <a href="https://rocaltrtn.com/">order rocaltrol for sale</a> order generic rocaltrol