У Пирятині віднайшли поховання будівельника першого парового млина

 
 

Співробітники відділу культури і туризму Пирятинської міської ради допомогли родині віднайти поховання славнозвісного предка. Яків Майліс — це ім’я знав кожен пирятинець у ХІХ столітті, адже саме він побудував перший потужний паровий млин у місті та дав серйозний поштовх розвитку переробної галузі.

Сталося це в 1866—1868 роках, і стояв згаданий млин, власне, там, де стоїть і зараз. Приміщення до 1990-х років використовував Комбінат хлібопродуктів. Зараз воно зачинене, адже знаходиться в аварійному стані. Про це розповіли в Пирятинській міськраді.

Численні краєзнавчі експедиції на єврейське кладовище Олени Гуленко та Валерія Квача дали результати: вони облікували всі збережені поховання, сфотографували надписи на ідіші, аби передати носіям мови. Інформацію про експедицію поширив відділ культури і туризму на власній сторінці та газета «Апельсин». Цього виявилося достатньо, аби вже за кілька днів родина видатного єврейського діяча нашого краю приїхала до Пирятина.

Правнучка Якова Майліса (жінка, до речі, зберегла родове прізвище) Катерина розповіла, що в Якова Хаскелевича було 11 дітей. Один із синів — Хаскель — отримав у спадок млин і працював у Пирятині аж до революції, потім мусив виїхати до Полтави, де ця гілка великої родини й живе понині. Проте, найімовірніше, Яків Майліс мав інші види бізнесу та землю, що й дісталося іншим синам. Цікаво, що перекладач відзначив, що ця людина за життя допомагала іншим. Надгробок дружини Якова Майліса Марії Соломонівни (у дівоцтві Коган) знаходиться поруч і, на жаль, зруйнований. На могильній плиті написано, що жінка була філантропкою.

Газета "Вечірня Полтава"
Переглядів: 16 | Коментарів: 1


Додати новий коментар

Зображення користувача Htsyxk.

cost rocaltrol 0.25mg <a href="https://rocaltrtn.com/">generic rocaltrol</a> calcitriol pills